Před školou v přírodě

Vážení rodiče, milí šesťáci,

pokusím se zde shrnout všechny podstatné informace ke škole v přírodě na Černé hoře.

Odjíždíme v pátek 11. 6. Buďte prosím v 8:00 před školou, předáte nám dokumenty (bezinfekčnost!, případně podepsané léky a rozpis užívání), odložíte batohy a všechny děti se půjdou společně se mnou (bez věcí) otestovat do třídy. Testování už máme natrénované, věci venku ohlídá k tomu určený dohled. V 9:00 je plánován odjezd. Prosíme, vynechme tentokrát mávání autobusu, jede nás hodně a chceme omezit zbytečné shlukování.

Návrat je plánován ke škole v pátek 18. 6. kolem 12:00 (záleží na dopravní situaci).

Zabalte s ohledem na to, že budeme v nadmořské výšce 1300 metrů (oblečení adekvátní horám v červnu, rozhodně pevná obuv). Kromě toho nějaké psací potřeby (penál), notýsek / deníček, repelent, kdo chce hrát ping-pong, tak vlastní pálku, kapesné podle vašeho uvážení a celkově jen to, co se vejde do batohu, krosny, či kufru. Hodit se bude určitě menší batůžek na výlety a láhev na pití. Pořád žijeme v době covidové, takže i přiměřenou zásobu roušek.

Podle nové úpravy jsou roušky povinné jen ve společných vnitřních prostorách (nikoliv na pokojích) a testování není nutné po 72 hodinách, ale až po 7 dnech – takže se otestujeme až před odjezdem.

Zdůrazňuji dohodu, že nikdo s sebou nebere telefon a jinou elektroniku – užijme si po roce distanční výuky přírodu, kamarády, sport, společné hry – můžeme tomu klidně říkat digitální detox. Děkuji všem rodičům za spolupráci v tomto ohledu. Jak se nám vede, budeme pravidelně informovat na webu školy.

Obědy jsou zúčastněným po dobu ŠVP automaticky odhlášeny.

Všechno ještě probereme ve čtvrtek ve škole, tak si připravte případné dotazy.

V pátek se těším!

Jan Havlice